کناف چیست؟

ناشر

پست بر روی فروردین ۱۷, ۱۳۹۴

 

کناف در واقع نام خانواده و موسسه ای با فعالیت هایی در سطح بین المللی و ویژگی های ممتاز میباشد . این شرکت علاوه بر گستردگی و وسعت خود یک موسسه خانوادگی اصیل بوده که این موضوع عامل مهمی در رشد و پیشرفت چشمگیر آن است .
از ویژگیهای این شرکت ، سرعت در تصمیم گیری ، ابداع و نوآوری در صنعت ساختمان ، سرمایه گذاری های پیوسته و حمایت از ایده های نوین کارکنان آن است که آن را از سایرین متمایز ساخته است .صفحات روکش دار گچی در طی یک فرآیند به هم پیوسته تولید میشود . دو غاب گچی که مخلوطی از گچ استاکو  ، آب و سایر افزودنیهای مورد نیاز است پس از مخلوط شدن در مخلوط کن بوسیله خروجی های متعدد در روی کاعذ مخصوص پخش میشود . در این وضعیت کاغذ زیرین ، سطح رویی و کاغذ فوقانی ریا، سطح پشتی صفحات تولید شده را تشکیل میدهد . صفحه تولیدی با عبور از قطعات و مراحل مختلف دارای نوع لبه و ضخامت مورد نیاز خواهد شد .کاغذ رویی علاوه بر سطح بیرونی صفحه قسمت های دیگری نظیر لبه ها و بخش کوچکی از پشت صفحه را نیز میپوشاند .
بعد از شکل پذیری این صفحه نیز از تعدادی قطعات تنظیم کننده عبور کرده که در این مرحله ضخامت صفحات تعیین میشود .در مرحله برش نوار پیوسته صفحات تولید شده به طول های مورد نیاز و استاندارد برش داده شده و پس از آن به سمت کوره خشک هدایت و آب اضافی آن به آرامی تبخیر میشود . این صفحات پس از خشک شدن ، بسته بندی شده و به محل انبار یا پروژه حمل میشود
 از خصوصیات بارز کناف

از خصوصیات بارز کناف ، میتوان به موارد برجسته زیر اشاده کرد :

کاهش وزن کلی ساختمان بر روی فونداسیون و اقتصادی بودن بدلیل سبکی

نصب سریع و آسان برخلاف روشهای سنتی

رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب

سهولت دسترسی به تاسیسات

قابلیت ترسیم و تعویض

عایق حرارتی ، صوتی و رطوبت

مقاوم در برابر آتش تا ۲ ساعت

امکان اتصال هر گونه تجهیزات

خواص حرارتی

مقدار حرارتی که در مدت یک ثانیه از یک متر مربع ماده همگن به ضخامت یک متر در حالت پایدار عبور کند و اختلافی برابر با یک درجه کلوین بین دمای دو سطح ماده ایجاد نماید را ضریب هدایت حرارتی ان ماده می نامند .

استفاده از عایق حرارتی موجب صرفه جویی در مصرف مصالح افزایش سطح مفید زیر بنا و کاهش وزن ساختمانها می شود .

کاربردهای کناف:

عایق کاری حرارتی از خارج :

این نوع ساختار  اینرسی حرارتی ساختمان را به حداکثر می رساند و باعث می شود که نوسانهای دمای داخل  ساختمان کاهش یابد و تنظیم دما به سادگی انجام پذیرد زیرا انرژی حرارتی توسط جداره ها جذب و برای ایجاد تعادل حرارتی در محیط به تدریج ازاد می شود.

این روش عایق کاری برای ساختمانهایی که به طور مداوم مورد استفاده قرار میگیرند مناسب است .

 عایق کاری حرارتی از داخل :

این نوع عایق کاری برای به حد اقل رساندن اینرسی حرارتی ساختمانها انجام می شود و برای ساختمانهایی که به طور منقطع مورد استفاده قرار میگیرند مناسب ترین ساختار محسوب می شود .   ( مانند سالنهای کنفرانس ) زیرا فضای مورد نظر را می توان  در زمان کوتاهی گرم یا سرد کرد .

 انواع س‍‍یستمها‍‍ی کناف

انواع س‍‍یستمها‍‍ی کناف:

۱٫دیوارهای جدا کننده کناف

۲٫دیوارهای پوششی کناف

۳٫سقفهای کاذب

۴٫سیستمهای حفاظت ساختمان در برابر حریق

 

 دیوارهای جدا کننده کناف:

دیوارهای جدا کننده کناف:

دیوارهای جداکننده کناف ،دیوارهای  غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند . این ساختار شامل قاب های فولادی سبک ساخته شده بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه ، به وسیله ی پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند . درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتنه ی مخصوص درزگیری شده ، به نحوی که در انتهای کار ، سطحی یکپارچه وبودن درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت ، حاصل می گردد . فضای خالی داخل دیوار ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و د سترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد.

 مراحل نصب

۱-بعدازاتصال رانر سقف محل رانرکف به وسیله یک شاخه استاد ویک ترازعمودی مشخص می شود.

۲-قراردادن استادبرای تکمیل کاردیوار

۳-قراردادن استادداخل رانرکف و سقف

۴-برش وخم کردن بخشی ازرانرکف وهمپوشانی آن سازه استاد جهت مقاومت وایستادگی بیشترچارچوب در

۵-برش وخم کردن رانرفوقانی چارچوب وهمپوشانی آن باسازه استاد جهت مقاومت وایستادگی بیشترقاب

۶-خم کردن رانرواتصال آن به استادجهت ایجادقاب در

۷-اضافه کردن یک شاخه چوب چارتراش جهت استحکام بیشتر

۸-اتصال صفحه روکش دارگچی به استادها

مزایای دیوارهای جدا کننده کناف

– سبک و ایمن در برابر زلزله

– دارای رفتار میانقابی مناسب در زلزله

– عایق حرارت ، صوت و رطوبت

– مقاوم در برابر آتش مستقیم تا ۳ ساعت

– کاهش هزینه های سازه و فونداسیون ، با توجه به کاهش بار مرده ی ساختمان

– انعطاف معماری بالا

– نصب سریع و آسان

– قابلیت رنگ آمیزی ، بلافاصله پس از نصب

– دسترسی و تعمیرات آسان تأسیسات

– قابلیت ترمیم و تعویض

– دور ریز بسیار کم مصالح

– اجرای سطوح وسیع با حداقل مصالح مصرفی

– افزایش سطح مفید در زیر بنای ساختمان ، با توجه به ضخامت کم دیوارها

– حمل و نقل آسان و ارزان

کاربرد ها‍‍ی ویژه دیوارهای جدا کننده کناف

الف. دیوار خارجی ساختمان

در این ساختار ، از صفحات مسلح سیمانی  به عنوان لایه خارجی دیوار استفاده می شود . در ایران معمولاً از قطعات سنگ و آجر پلاک در نماها استفاده می شود که به صورت دوغابی بر بدنه ی دیوارهای خارجی اجرا می شوند . عدم وجود اتصال مناسب میان این قطعات و بدنه ی دیوارها موجب می شود که در هنگام وقوع زلزله ، جابجایی و لرزش ها تحمل نگشته و نما فرو بریزد . سیستم دیوار خارجی آکواپنل ، به عنوان ساختاری کاملاً ایمن در برابر زلزله ، راه حل این مشکل است . از دیگر مزایای این ساختار ، استفاده از عایق پشم معدنی می باشد که به طور همزمان موجب بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان می شود .

ب. دیوار تأسیساتی

با اجرای دو لایه قاب فلزی با فاصله از یکدیگر ، می توان از فضای به وجود آمده جهت عبور تأسیسات الکتریکی و مکانیکی استفاده نمود . قرار گیری تأسیسات در فضای خالی دیوار و دفن نشدن آن در داخل دیوار ، علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات ، دسترسی به تأسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان می کند .

پ- د‍ یوار چاه آسانسور:

این ساختار جهت جدا ساز‍ی فضا‍‍ی چاه آسانسور از سایر فضاها‍‍ی ساختمان استفاده م‍‍ی شود.

ت‌-   دیوار مقاوم در برابر اشعه ا‍‍ یکس:

با نصب ‍یک لا‍یه صفحه سرب‍ی در فضا‍ی داخل دیوار کناف م‍ی توان از عبور اشعه ایکس جلوگ‍یر‍‍ی نمود

. ا‍ ین نوع د‍‍ یوار ها در مراکز راد‍‍یولوژ‍‍ی استفاده م‍‍ی شود

ث . دیوار ها‍ ی تزئ‍‍ین‍‍ی و دکورات‍یو

ج. دیوار مقاوم در برابر حریق

صفحات ساختارگچی خشک یکی از عالی ترین مصالح مقاوم در برابر آتش سوزی می باشد . آنها حرارت را از خود عبور نمیدهند، حتی حرارت بیش از ۲۲۰ درجۀ فارنهایت  ۹۰) درجۀ سانتیگراد. ( در واقع، علت نسوختن آنی، وجود ترکیبات شیمیائی آب می باشد که تحت حرارت زیاد تبخیر شده،بنابراین از انتقال حرارت جلوگیری می کند. حتی پس از تکمیل مرحلۀ کلسیناسیون، یعنی زمانیکه همۀ آب آن خارج می شود، هنوز بعنوان یک سد در مقابل حرارت پایداری می کند.چهار ساعت مقاومت در مقابل آتش سوزی برای جدا کننده ها، سه ساعت برای کناف و چهار ساعت برای پوششهای روی ستونهای ساختمانی با مشخصات کامل آن در دسترس می باشد .

۲٫ دیوارها‍‍ی پوشش‍‍ی کناف:

دیوارهای پوششی کناف ، ساختارهای بسیار مناسبی جهت عایق کاری حرارتی جداره های ساختمانهای در حال ساخت و یا بهسازی حرارتی جداره های ساختمانهای در حال بهره برداری می باشند ، علاوه بر عایق کاری حرارتی ، از این ساختارها می توان برای عایق کاری صوتی ساختمانها ، عایق کاری دیوارها در برابر رطوبت و بخار ، ایجاد فضای تأسیساتی در دیوارها و دستیابی به پوشش های با کد حریق نیز استفاده نمود .

انواع ساختارها در این روش عایق کاری شامل موارد زیر می باشد :

۱-۲٫دیوار پوششی بدون سازه :

در این ساختار ، از یک لایه صفحه روکش دار گچی پوشش شده با لایه ی عایق پلی استایرن یا پشم معدنی ( در ضخامت های مختلف ) استفاده می شود . این صفحات به وسیله ی چسب خمیری مخصوص پرلفیکس مستقیماً به دیوار زمینه متصل می شوند . درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتنه ی مخصوص درزگیری شده ، به نحوی که در انتهای کار یک سطح یکپارچه و بودن درز حاصل می گردد .

مزیت های اصلی این ساختار ؛ سهولت و سرعت در اجرا، قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب و دور ریز کم مصالح می باشد . به علاوه ، در این ساختار می توان صفحه ی گچی را با فاصله از دیوار زمینه اجرا نمود ، تا ضمن رفع مشکلات اجرایی آن ( مانند ناشاقولی و ناهمواری ) ، فضای مناسبی برای عبور آسان تأسیسات الکتریکی و مکانیکی نیز ایجاد گردد .

۲-۲٫ دیوار پوششی با سازه :

در این ساختار ، صفحات روکش دار گچی بر روی زیر سازی فلزی پیچ می شوند . این زیر سازی می تواند به صورت متصل به دیوار یا مستقل از دیوار اجرا شود . در این ساختار ، عایق حرارتی در فاصله ی آزاد میان صفحه ی روکش دار گچی و دیوار زمینه ( ۱۷ تا ۷۳ میلیمتر ) قرار داده می شود .

وجود فاصله ی آزاد ، علاوه بر ایجاد فضای مناسب جهت نصب لایه ی عایق با ضخامت های مختلف ؛ راه حل مناسبی جهت غلبه بر مشکلات اجرایی دیوار زمینه مانند ناشاقول بودن دیوار و حذف شیار زنی جهت عبور تأسیسات الکتریکی و مکانیکی محسوب می شود . از مزایای دیگر این ساختار ، امکان اجرا در دیوارهای با شرایط زمینه متفاوت و اجرای پوشش های با ارتفاع ۱۰ متر می باشد

 سقف کاذب کناف

سقف کاذب کناف

سقف یکپارچه: بدون درز بوده وساختار آن ها ازاتصال صفحات روکش دار گچی به زیرسازی فولادی که به سقف اصلی متصل می باشد،تشکیل شده است.

در این ساختار می توان از یک یا بیش از یک لایه صفحه روکش دار گچی استفاده کرد که این صفحات از انواع معمولی

،مقاوم دربرابر رطوبت  ، مقاوم دربرابر حریق و رطوبت و   .مقاوم دربرابر حریق می باشد

مراحل نصب

۱-نصب سازه نبشی ترازسقف

۲-اتصال آویز به سقفف اصلی

۳-اتصال آویز به سازهC باربر

۴-نصب صفحات به سازه

۵-درزگیری صفحات پانل

 مزایا:

سبکی وزن ساختارهای اجرا شده

دسترسی آسان به فضای تاسیساتی در پشت سقف کاذب

-سرعت اجرایی بالا و پوشش سطوح وسیع در حداقل زمان –

-انعطاف پذیری زیاد و امکان ایجاد طرح های معماری متنوع

 سقف مشبک : از شبکه سازه های سپری وتایل های گچی تشکیل می شوند.شبکه مذکور بوسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل گردیده وسپس تایل های گچی، درون این شبکه قرار می گیرند.

مزایا:

  • سرعت اجرایی بالا
  • دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب
  • تعمیر و نگهداری آسان
  • حذف رنگ آمیزی در صورت استفاده از صفحات پوشش دار می باشد

در این ساختار می توان از انواع صفحات موجود مانند صفحات سوراخ دار ( آکوستیک ) و ساده با پوشش و یا بدون پوشش استفاده کرد.

سازه های سپری شکل با فاصله محور تا محور ۶۰cm جزء اصلی این ساختار را تشکیل می دهد که به وسیله آویز قابل تنظیم به سقف اصلی متصل می گردد

 برسی مزایای سبک سازی کناف
۱- اثر کلی بر سازه: جرم مهمترین نقش را در ایجاد نیروهای زلزله در سازه ها ایفا می کند. هر قدر که جرم بیشتر باشد نیروی زلزله ی بزرگتری به سازه وارد می شود.، پس می توان با به کارگیری مصالح نوین، مقدار آن را به حداقل رساند. بررسی ها نشان می دهد که دیوارهای کناف۶۰-۹۰% از دیوارهای بنایی متداول سبکتر هستند.
به طور کلی، سبک سازی موجب می شود که شتاب زلزله کمتر بر ساختمان اثر کند و نیروهای مخرب ناشی از زلزله کاهش یابند. بررسی موردی یک ساختمان هفت طبقه نشان می دهد که استفاده از دیوارهای سبک کنافبه جای دیوارهای سنگین بنایی، موجب کاهش وزن ساختمان به میزان ۳۶% و کاهش نیروی زلزله به میزان ۵۹% شده است. به لحاظ اقتصادی، سبک سازی موجب می شود که مخارج تأمین ایمنی سازه در برابر زلزله کاهش یابد. سبک کردن اجزای غیر سازه ای علاوه بر اینکه نیروهای جانبی ناشی از زلزله را کاهش می دهد، نیروهای قائم (بار مرده) وارده بر ساختمان را نیز کاهش داده و در نتیجه پی و مقاطع مورد نیاز برای تأمین ایستایی سازه بسیار بهینه و اقتصادی می گردند.

   ۲ – اثر موضعی بر اجزای غیر سازه ای: به کارگیری دیوارهای سنگین، نه تنها جرم کلی ساختمان را افزایش می دهد و باعث هدایت نیروهای بیشتری از زلزله به سازه می شود، بلکه سبب می شود که این اجزا به خاطر وجود جرمهای زیاد، تحت اثر شتاب زلزله، در امتداد عمود بر صفحه ی خود دچار ناپایداری و انهدام خارج از صفحه شوند؛ خصوصاً وقتی که این اجزا با وجود وزن زیاد، به سازه مهار نشده باشند. اجزای غیرسازه ای باید خود در مقابل زلزله مقاوم باشند. آزمایشات نشان می دهد که دیوارهای کناف به خوبی در برابر شتابهایی به بزرگی بیش از g5/0 مقاومت دارند. این در حالی است که شتاب مبنای طرح در زلزله خیزترین مناطق ایران حداکثر g35/0 در نظر گرفته می شود. عوامل مهمی که باعث پایداری دیوارهای کناف شده است، وزن بسیار کم و ساختار ترکیبی لایه های پوششی با سازه های فولادی سبک به کار رفته در آنها می باشد

 کناف در مقابل زلزله

یکی از مسائلی که می تواند در هنگام وقوع زلزله بسیار خطر آفرین باشد، عدم رعایت اصول اجرایی صحیح مربوط به اتصال دیوارها به سازه و همچنین عدم ایجاد اتصال مناسب در قطعات نما، سقفهای سقف و سقفهای تزئینی معلق می باشد. همان گونه که قبلاً اشاره شد، دیوارهای سنگین تحت اثر شتاب زلزله ممکن است دچار ناپایداری خارج از صفحه شوند. این پدیده به خصوص در محلهایی که اتصال مناسب میان دیوار و سازه صورت نگرفته باشد، تشدید می گردد. در دیوارهای کناف به دلیل سبکی وزن از یک سو و ایجاد اتصالات مناسب میان دیوار و سازه از سوی دیگر، این پدیده رخ نمی دهد و خطر فروریزی دیوارها بر ساکنین و ایجاد آور برطرف می گردد.

یکی دیگر از خطرات جدی در هنگام وقوع زلزله، جدا شدن و فروریزی قطعات نما است. در ایران معمولاً از قطعات سنگ و آجر در نماها استفاده می شود که به صورت دوغابی بر بدنه ی دیوارهای خارجی اجرا می شوند. عدم وجود اتصال مناسب میان این قطعات و بدنه ی دیوارهای خارجی موجب می شود که در هنگام وقوع زلزله، جابجایی و لرزشها تحمل نگشته و نما فرو بریزد. حتی در صورت استفاده از اندودهای کم ضخامت درنما (مانند نماهای سیمانی)، ممکن است کل بدنه ی دیوار خارجی ساختمان دچار گسیختگی انفجاری یا ناپایداری خارج از صفحه گردد، که در این صورت نیز خطر فروریزی نما وجود خواهد داشت. یکی از راههای حل مشکلات فوق الذکر، استفاده از سیستم ساخت و ساز خشک دیوارهای خارجی ساختمان می باشد. این ساختار متشکل از قابهای فولادی سبک (متصل به سازه اصلی) و صفحات مسلح سیمانی موسوم به Aqua panel می باشد. یکی دیگر از مزایای این ساختار، استفاده از عایق پشم معدنی می باشد که به طور همزمان موجب بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان می شود.

در انتها لازم است به معضل ساخت سقفهای کاذب و سقف های تزئینی معلق با استفاده از رابیتس و گچکاری سنتی اشاره نماییم. این ساختار از یک سو سنگین بوده و از سوی دیگر معمولاً در اجرای اتصالات و مهارهای شبکه ی نگهدارنده ی معلق توجه کافی صورت نمی گیرد. در نتیجه در هنگام وقوع زلزله، شبکه ی نگهدارنده در محل اتصالات از بدنه اصلی ساختمان جدا شده و کل ساختار فرو می ریزد یا تکان های ناشی از زلزله موجب می شود که سقف کاذب به دیوارهای مجاور خود ضربه وارد نماید و آنها را تخریب کند. با استفاده از سیستمهای سقف کاذب کناف، خطرات فوق الذکر رفع می گردد. سقف های کاذب کناف سبک بوده و دارای اتصالات و مهارهای استاندارد و مستحکم می باشند. آزمایشات نشان می دهد که سقف های کاذب کنافبه خوبی در برابر شتاب هایی به بزرگی g5/0 از خود مقاومت و پایداری نشان می دهند.

دیوارهای جدا کننده

دیوارهای جدا کننده ی کناف ، دیوارهای غیر باربری هستند که برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شوند این ساختار شامل قابهای فولادی سبک ساخته شده با مقاطع U , C بوده که صفحات روکش دار گچی در یک یا چند لایه ، به وسیله پیچ مخصوص بر روی آنها نصب می شوند. درزهای میان این صفحات به وسیله ی نوار و بتونه ی مخصوص درزگیری شده، به نحوی که در انتهای کار، سطحی یکپارچه و بدون درز که قابلیت رنگ آمیزی و کاشی کاری یا هر نوع پوشش نهایی دیگری خواهد داشت، حاصل می گردد. فضای خالی داخل دیوار ، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم نموده و همچنین عبور و دسترسی به تأسیسات الکتریکی و مکانیکی را به راحتی میسر می سازد.

کاربردهای ویژه

 

دیوار تآسیساتی

با اجرای دو لایه قاب فلزی با فاصله از یکدیگر، می توان از فضای به وجود آمده جهت عبور تأسیسات الکتریکی و مکانیکی استفاده نمود. قرارگیری تأسیسات در فضای خالی دیوار و دفن نشدن آن در داخل دیوار، علاوه بر رفع مسئله خوردگی و کاهش هزینه تعمیرات، دسترسی به تأسیسات و تعمیرات و نگهداری را در مرحله بهره برداری آسان می کند.

دیوار خارجی ساختمان

دیوار خارجی ساختمان

در این ساختار، از صفحات مسلح سیمانیAquapanel به عنوان لایه خارجی دیوار استفاده می شود. در ایران معمولاً از قطعات سنگ و آجر پلاک در نماها استفاده می شود که به صورت دوغابی بر بدنه دیوارهای خارجی اجرا می شوند. عدم وجود اتصال مناسب میان این قطعات و بدنه دیوارها موجب می شود که در هنگام وقوع زلزله، جابجایی و لرزشها تحمل نگشته و نما فرو بریزد. سیستم دیوار خارجی آکواپانل، به عنوان ساختاری کاملاً ایمن در برابر زلزله، راه حل این مشکل است. از دیگر مزایای این ساختار، استفاده از عایق پشم معدنی می باشد که به طور همزمان موجب بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان می شود.

دیوار چاه آسانسور

دیوار چاه آسانسور

این ساختار جهت جداسازی فضای چاه آسانسور از سایر فضاهای ساختمان استفاده می شود.

دیوار مقاوم در برابر اشعه ایکس

دیوار مقاوم در برابر اشعه ایکس

با نصب یک لایه صفحه سربی در فضای داخل دیوار کناف، می توان از عبور اشعه ایکس جلوگیری نمود. این نوع دیوارها در مراکز رادیولوژی استفاده می شود.

دیوارهای تزئینی یا دکوراتیو

دیوارهای تزئینی یا دکوراتیو

دیوارهای کناف دارای انعطاف معماری بسیار عالی می باشند. به همین جهت می توان طرح های گوناگون معماری را با استفاده از این ساختارها اجرا نمود.

دیوار مقاوم در برابر حریق

انواع تایلهای گچی  برای اجرا

تایل های سقفی در ابعاد ۶٠×۶٠ سانتیمتر و در دو نوع ساده (فاقد خواص صوتی ) و آکوستیک ( دارای خواص صوتی ) تولید و عرضه می گردند:

١- تایل های ساده

١-١- بدون روکش

١-٢- روکش دار (P.V.C بر روی تایل – آلومینیوم بر پشت تایل)

٢- تایل های آکوستیک

٢-١- مدل ٣۶/١٢/٨

٢-٢- مدل ١٨/۶

ویژگی اصلی تایل های آکوستیک، قابلیت جذب صوت بالای آنها می باشد. به همین سبب، این نوع تایل غالباً در ساختمان هایی نظیر سینماها، آمفی تئاترها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می گیرد.

تایلهای گچی ساده

تایلهای گچی ساده

تایل های گچی ساده فاقد خاصیت جذب صوت می باشند. این تایلها در دو نوع بدون روکش و روکش دار تولید و عرضه می گردند.

تایل های بدون روکش دارای قابلیت رنگ آمیزی می باشند. تایل های با روکش P.V.C نیازی به رنگ آمیزی نداشته و بدین ترتیب سرعت کار بالا می رود. تایل های با روکش آلومینیوم (در پشت تایل) در مکان هایی که احتمال ریزش آب بر پشت تایل وجود دارد (مانند محل عبور لوله های تأسیساتی) و یا در محیط هایی که احتمال تعرق وجود دارد (مانند مناطق شرجی نظیر شمال یا جنوب کشور) مورد استفاده قرار می گیرند.

تایل های گچی آکوستیک مدل ٣۶/١٢/٨

تایل های گچی آکوستیک مدل ٣۶/١٢/٨

این نوع تایلها دارای خاصیت جذب صوت می باشند. سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر mm ٨ و mm ١٢ بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر mm٣۶ می باشد.

تایل های گچی آکوستیک مدل ١٨/۶

این نوع تایلها دارای خاصیت جذب صوت می باشند. سوراخهای روی تایل به شکل دایره هایی به قطر mm ۶ بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر mm ١٨ می باشد.

 

صفحات مسلح سیمانی آکواپانل AQUAPANEL

صفحات مسلح سیمانی آکواپانل ترکیبی فشرده از سیمان پرتلند و مواد افزودنی خاص بوده که پشت و رو و لبه های طولی آنها به وسیله شبکه ای از الیاف شیشه (فایبرگلاس)مسلح شده است.

این صفحات محصول مشترک ازشرکت های Knauf ‚USG بوده وجایگزین مناسبی برای مصالح بنایی درساخت و سازهای داخل و خارج ساختمان (مانند دیوارهای خارجی ‚نماها ‚سرویس های بهداشتی ‚آشپزخانه ها و استخرها) می باشند. از این صفحات در دیوارهای و همچنین در محل هایی که درجه رطوبت بالاتر از ۹۰ درصد است استفاده می شود.

موارد استفاده :

  • ساخت انواع دیوارها و نماهای خارجی
  • بازسازی نماها
  • دیوارهای جداکننده داخلی در فضاهای تر و خشک
  • پوشش نمای داخلی تونل ها
  • قابل استفاده در پشت انواع سیستم های نمای خشک

About the Author


ADD A COMMENT